Nowy system all-in-one firmy Dell OptiPlex 7070 Ultra wykorzystuje modułową jednostkę PC ukrytą w podstawie. W ten sposób monitor i komputer można wymieniać, aktualizować lub naprawiać niezależnie od siebie.
Przemyślane rozwiązanie typu „wszystko w jednym”: w przypadku modelu OptiPlex 7070 Ultra firma Dell opiera się na konstrukcji modułowej, w której jednostka PC jest umieszczona w podstawie monitora. Oznacza to, że moduły można wymieniać, ulepszać lub naprawiać niezależnie od siebie. Te nowe możliwości zapewniają z kolei oszczędności w porównaniu z całkowitą wymianą. Ponadto koncepcja ta pozwala również zaoszczędzić miejsce na biurowym stole. OptiPlex 7070 Ultra wraz z kompatybilnymi nóżkami do monitorów od 24 do 27 cali będzie dostępny w sklepach od 24 września. Producent nie podał jeszcze cen.
OptiPlex 7070 Ultra: jednostkę obliczeniową można również zamontować na złączu Vesa. (Źródło: Dell) Procesory Intel Core z serii U, które zwykle znajdują się w notebookach, działają w jednostce PC. Najwyższy model jest wyposażony w czterordzeniowy procesor i7 przycięty do 25 watów z 64 GB pamięci RAM i dwoma urządzeniami do przechowywania danych SSD o pojemności 1 TB.
Wystarczającą łączność zapewniają złącza Ethernet, USB typu C, USB typu A i gniazdo audio 3,5 mm. Dzięki funkcji DisplayPort połączenie USB-C dostarcza podłączonym monitorom jednocześnie informacje o obrazie i energię. Komputer łączy się bezprzewodowo z siecią poprzez opcjonalny moduł WLAN (Wifi 6 / 802.11ax).
W kompaktowym module nie ma jednak miejsca na dedykowany procesor graficzny. Niemniej jednak sprzęt powinien być więcej niż w stanie sprostać większości wymagań w codziennym życiu biurowym. System oficjalnie wspiera korzystanie z maksymalnie trzech monitorów.
Alternatywnie do umieszczenia w stojaku, jednostkę obliczeniową można również zamontować bezpośrednio na monitorze za pomocą wspornika Vesa. Ta metoda jest od lat powszechną praktyką w przypadku minikomputerów, takich jak Intel NUC.