Nic nie boli bardziej niż bycie oszukanym przez oszustów internetowych podczas zakupów, przesyłania pieniędzy lub robienia innych interesów w sieci WWW? Wtedy ten przewodnik PCtipp pomoże. Pokazujemy 12 największych niebezpieczeństw czających się w Internecie oraz, co ważniejsze, jak można się przed nimi uchronić.
Dla większego bezpieczeństwa: Czytaj wiadomości w formacie tekstowym $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});
Pułapka 1: Kliknij linki i załączniki w wiadomościach e-mail od nieznanego nadawcy
Jeśli to możliwe lub jeszcze tego nie zrobiłeś, wyłącz wyświetlanie e-maili w formacie HTML. W tym miejscu oszuści mogą ukryć złośliwy kod, który po uruchomieniu podczas otwierania wiadomości e-mail może na przykład pobrać złośliwe oprogramowanie na Twój komputer. Zmień format wiadomości na zwykły tekst. Nigdy nie otwieraj załączników (w tym zdjęć!) W wiadomościach e-mail od nieznanego nadawcy. Ważne: Zapobiegaj również automatycznemu pobieraniu obrazów $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Tutaj również istnieje bardzo duże ryzyko, że na przykład za pomocą (dwukrotnego) kliknięcia uruchomisz plik wykonywalny «.exe», który następnie ponownie załaduje złośliwe oprogramowanie, takie jak trojany, robaki, wirusy. Backdoory jako rodzaj tylnego dostępu dla złośliwego kodu mogą być osadzone w twoim systemie, a niebezpieczne rootkity mogą być ukryte głęboko w oprogramowaniu systemowym. Jeśli atakującemu udało się już wykonać jedno z tych działań i może skutecznie umieścić swoje złośliwe oprogramowanie, Twoje dane i hasła są w ogromnym niebezpieczeństwie.
Pułapka 2: Pobierz oprogramowanie od nieznanych dostawców
Szukasz specjalnego oprogramowania, muzyki lub wideo? Czy dokładnie ten plik jest oferowany do pobrania w wybranej przeglądarce? Ostrożność! Przyjrzyj się źródłu! Złodzieje sieciowi wyspecjalizowali się w takich zapytaniach i lubią zwabić użytkowników „obietnicami linków” do zmanipulowanej witryny. Nie ufaj nieznanym nadawcom $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Jeśli na nią klikniesz, zwykle to już się wydarzyło. Złośliwy kod, który jest ukryty w (niewidocznym) tle na „zainfekowanej” stronie internetowej cyberprzestępcy, próbuje przejąć kontrolę nad Twoim komputerem. Dlatego: czy źródło pobierania nie jest godne zaufania i nieznane? Ręce przy sobie! O ile to możliwe, pobieraj oprogramowanie wyłącznie od oryginalnego producenta.
Przeczytaj na następnej stronie: ten sam login do stron internetowych